Pocky

POCKY – MAGUSAD KÜPSISEPULGAD

Jaapani suupiste Pocky on magus šokolaadiga kaetud küpsisepulk. Need kerged ja krõbedad küpsised on pikaaegsed Jaapani suupistete ikoonid, mida on reisides väga mugav kaasa haarata. Jaapanlased tähistavad isegi Pocky päeva – 11. novembril. Miks just see päev? Sest 11.11 näeb välja nagu Pocky pulgad!

Pocky tuli esmakordselt müügile 1966. aastal, kui ainsad Jaapanis saadaval olevad šokolaadid olid USAst või Euroopast imporditud tohutusuured batoonid. Ezaki Glico Company toodetud Pocky oli tõsiselt lihtne – õhuke šokolaadi sisse kastetud lahja küpsisepulk. Selle uue toote sihtrühmaks olid noored naised, kes otsisid kerget ja mugavat suupistet. Nagu hiljem selgus, takistasid kleepuvad šokolaadinäpud Pocky sööjaid neid vabalt nautimast, nii et nüüd on pulkade otsad šokolaadist paljad.

Ehkki suupiste algne nimi oli Chocotek, nimetati see mõne aasta pärast ümber Pocky’ks. Pokkīn on onomatopoeetiline sõna, mis tähistab küpsisepulga pooleks murdmisel kostuvat pragunevat heli. Ehkki enamikel tarbijatel pole sõna Pocky vastu midagi, tunnevad Euroopa riigid seda suupistet Mikado nime all. Üldse mitte kaua aega tagasi oli nende küpsiste nimeks Rocky of Malaysia, kuna Malaisias on sõna „pocky“ solvav.

Pocky küpsised said algusest peale väga populaarseteks, teenides 1968. aastani 30 miljonit jeeni kasumit. Algsed pulgad olid kaetud šokolaadiga; hiljem laiendati maitsepaletti. Erinevates riikides võib leida hooajalisi ja piiratud väljalaske maitseid – kiivi, mango, sinine maguskartul või Yubari melon.