Mike and ike

MIKE AND IKE – PUUVILJAMAITSELISED NÄRIMISKOMMID

Mike and Ike on Ameerika piklikud nätsukommid, mis on täis puuviljaseid maitseid ja erksaid värve. Need kommid (nagu ka populaarsed Hot Tamales ja Peeps of Easter) on toodetud Just Born Company poolt.

Ettevõtte asutaja Sam Born sündis Venemaal, kuid kolis 1910. aastal USAsse. Born jättis maiustuste maailma ereda jälje. Ta disainis mehhanismi, mis sisestab pulga automaatselt klaaskommi ja muudab selle pulgakommiks. See mees sai oma teenete eest isegi San Francisco linna võtme! Mike and Ike kommid on üks tema magusatest loomingutest. Esmakordselt toodeti neid 1940. aastal ning need said aja jooksul tohutult populaarseks. Algseteks maitseteks olid vaid kirss, apelsin, sidrun ja laim. 1960. aastal hakkas ettevõte katsetama ja lõi sellised klassikalised maitsed nagu Root-t-Toot (Kääritatud Linnaseõlu) ja Cotton Candy (Suhkruvatt). Kokku loodi umbes 40 erinevat maitset!

“Kust nende kommide nimi tuleb?“ Äkki pandi neile nimi kommide loojate järgi. Ei! Nime päritolu jääb teadmata. Ehk oli selle inspiratsiooniks Dwight D. Eisenhower, hüüdnimega „Ike“. Või tol ajal populaarne vandersellide laul pealkirjaga „Mike and Ike (The Twins)“ või hoopis koomiksisari „Mike ja Ike (They Look Alike)“.

Mike and Ike on kõige populaarsem mitte-šokolaadist maiustuste kaubamärk, mida USA kinodes müüakse! Inimesed lihtsalt armastavad Berry Blast’i, Red Rageous’i ning Original Mike and Ike’i. Kõik need maitsed (ja paljud muud) leiad Candy POP’i poest, nii et kui oled mahlakate maiustuste fänn, armud kindlasti Mike and Ike’i!