Swedish fish

SWEDISH FISH – MAGUSAD KUMMIKOMMI KALAD

Swedish Fish on kalakujulised kummikommid, mida iseloomustab nende erakordne „punane“ maitse. Pealegi on need ühed vähestest kummikommidest, mis ei sisalda loomset želatiini.

Swedish Fish kummikommid lõi Rootsi maiustuste ettevõte Malaco. Miks kala? Rootsis on väga tulutoov kalatööstus, võib-olla tulenes Malaco valik soovist selle kohalikule tööstusele austust avaldada. Need kalad ületasid paljude aastate jooksul ookeani ja 1950. aastal esitles Malaco Swedish Fish’i USA tarbijatele. Dekaadi või kahe jooksul said neist kaladest tõeline hitt.

Tänapäeval toodetakse USA turu Swedish Fish’id Kanadas ja nende edasimüüjaks on Mondelēz International. Magusaid kalakujulisi maiuseid pakutakse erinevates värvides ja maitsetes. Maitsetest pole saadaval mitte ainult traditsiooniline „punane“, vaid ka roheline, kollane ja oranž ning igal kummikommil on kujutatud kaubamärk „Swedish“. Ja see “punane” maitse? Mõni ütleb, et see on jõhvikas – eurooplastele nii tuttav maitse. Ameeriklaste jaoks on see lihtsalt marjamaitse ja mõned väidavad, et tegemist on üldse kirsimaitsega. Muide, Rootsis nimetatakse neid kummikomme „pastellfiskar’iks“ („pastellkalad“). Kui sulle meeldib soolane lagrits (salmiac), meeldib sulle ka see, Rootsis väga populaarne, maitse.