Twizzlers

TWIZZLERS – PIKAD NÄRIMISKEERUD

Twizzlers on USAs toodetud pika kommikeerud. Kuigi need näevad välja nagu lagritsad, ei sisalda need lagritsataime ekstrakti. Ainsad päris lagritsast keerud on mustad ja need olidki maiustused, millest Twizzlers alguse said.

Esimesed Twizzlers’id toodeti 1929. aastal maiustuste ettevõtte Young & Smylie Confectionery poolt. Kuni 1960. aastateni olid nad vähetuntud, kuid muutusid hiljem väga populaarseks. 1977. aastal ostis Hershey Foods Corporation ära Y&S Company ja Twizzlers’ist sai selle tütarettevõte.

Käib ringi kuulujutt, et teine lause, mille Neil Armstrong pärast Kuule maandumist lausus, oli: “Tahaksin nüüd mõnda Twizzlers’it.” 1998. aastal püstitas Twizzlers kõige pikema lagritsakeeruga Guiness’i maailmarekordi! Mis oli selle kinnitatud pikkus? See oli 365 meetrit pikk ja kaalus 45 kg. Võiks arvata, et pärast selliseid rekordeid armastavad kõik Twizzlers’it, kuid see pole tõsi. Nendel maiustuste suureks rivaaliks on Red Vine. See lõputu Twizzlers versus Red Vine sõda kestab siiani.

Nende kummaline maitse ei takista neil maailmas uute austajate leidmist. Punased maasikamaitselised keerud on klassika, kuid on ka teisi sorte – apelsin, sidrun, sinine vaarikas, arbuus või karamelliseeritud õuna täidisega. Neid on ka erineva kuju ja suurusega, kõige huvitavamad neist on Twizzlers Nibbs (mitte keerud), Twizzlers Candy Stars (kasutatakse joogikõrrena).